RSS feed for Senator

Senator has logged 47 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★½
Edit this entry  
09
War Horse

War Horse

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Red Dog

Red Dog

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★½
Edit this entry  
16
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★
Edit this entry  
24
United 93

United 93

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
In Time

In Time

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Les Misérables in Concert - The 25th Anniversary

Les Misérables in Concert - The 25th Anniversary

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
2012

2012

2009
×
★½
Edit this entry  
22
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★½
Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Courageous

Courageous

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
Edit this entry  
23
Holes

Holes

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Troy

Troy

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Hitch

Hitch

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry