RSS feed for Senator

Senator has logged 111 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman Superman Movie: World's Finest

The Batman Superman Movie: World's Finest

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Raven

The Raven

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Sun

Red Sun

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Breaker Morant

Breaker Morant

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry