Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Children of Utopia

Children of Utopia

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Gäste zum Essen

Gäste zum Essen

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wild Soccer Bunch 2

The Wild Soccer Bunch 2

2005
×
★★
Edit this entry  
07
The Wild Soccer Bunch

The Wild Soccer Bunch

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Grump: In Search of an Escort

The Grump: In Search of an Escort

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Come Away

Come Away

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Muckles - The Quest for a New Home

The Muckles - The Quest for a New Home

2022
×
★★
Edit this entry  
17
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
When Hitler Stole Pink Rabbit

When Hitler Stole Pink Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Je vais mieux

Je vais mieux

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paul

Paul

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
If I Stay

If I Stay

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Samba in Mettmann

Samba in Mettmann

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★½
Edit this entry  
28
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
18 Presents

18 Presents

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Edit this entry  
19
Miracles from Heaven

Miracles from Heaven

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Girl Gang

Girl Gang

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★½
Edit this entry  
10
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★★★
Edit this entry