Sort by

Senia has logged 260 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
24
Elliot: The Littlest Reindeer

Elliot: The Littlest Reindeer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Girl from Monaco

The Girl from Monaco

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Up & Away

Up & Away

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bibi Blocksberg

Bibi Blocksberg

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Contra

Contra

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Go Trabi Go

Go Trabi Go

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mountain Miracle

Mountain Miracle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Combat Girls

Combat Girls

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sandstern

Sandstern

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mothers and Daughters

Mothers and Daughters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jazzclub - Der frühe Vogel fängt den Wurm

Jazzclub - Der frühe Vogel fängt den Wurm

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
Alive and Ticking

Alive and Ticking

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Italy: Love It, or Leave it

Italy: Love It, or Leave it

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in Indian Country

Once Upon a Time in Indian Country

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Der Stinkstiefel

Der Stinkstiefel

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Chaos - Queens - Für jede Lösung ein Problem

Chaos - Queens - Für jede Lösung ein Problem

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Hilfe, wir sind offline!

Hilfe, wir sind offline!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry