Sort by

Senia has logged 105 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★½
Edit this entry  
05
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
1½ Knights - In Search of the Ravishing Princess Herzelinde

1½ Knights - In Search of the Ravishing Princess Herzelinde

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rosaline

Rosaline

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
01
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Blue Girl

Dark Blue Girl

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mule

The Mule

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Focus

Focus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Boy 7

Boy 7

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of War

The Art of War

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spy

Spy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Naked

Naked

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
27
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Woman in Love

Woman in Love

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chiara Ferragni: Unposted

Chiara Ferragni: Unposted

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tammy

Tammy

2014
×
★½
Edit this entry  
20
Babel

Babel

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Diary Of Anne Frank

The Diary Of Anne Frank

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry