Sort by

Senia has logged 136 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
I.T.

I.T.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manitou's Shoe

Manitou's Shoe

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In Time

In Time

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Class Reunion 1.0

Class Reunion 1.0

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Corruption on Earth

Corruption on Earth

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Clown*esses

Clown*esses

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Sit Down, Don't Touch Anything

Sit Down, Don't Touch Anything

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Striekers oder Füertüüch

Striekers oder Füertüüch

×
★★★★
Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wedding

The Wedding

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Being Ola

Being Ola

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Architect

The Architect

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Norwegian Dream

Norwegian Dream

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Gullspång Miracle

The Gullspång Miracle

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Für immer

Für immer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
14
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Mother

Mother

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gestern waren wir noch Kinder

Gestern waren wir noch Kinder

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Children of Utopia

Children of Utopia

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Gäste zum Essen

Gäste zum Essen

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wild Soccer Bunch 2

The Wild Soccer Bunch 2

2005
×
★★
Edit this entry  
07
The Wild Soccer Bunch

The Wild Soccer Bunch

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Grump: In Search of an Escort

The Grump: In Search of an Escort

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Come Away

Come Away

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Muckles - The Quest for a New Home

The Muckles - The Quest for a New Home

2022
×
★★
Edit this entry  
17
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
When Hitler Stole Pink Rabbit

When Hitler Stole Pink Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Edit this entry