• Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • You Heat Me Up, You Cool Me Down

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • ODDTAXI

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★