• Shin Godzilla

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Operation Avalanche

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★

  • Three Colors: Red

    ★★★★½

  • Ocean's Thirteen

    ★★★½

  • Three Colors: White

    ★★★½

  • Ocean's Twelve

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★½

  • The Cell

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • My Dinner with Andre

    ★★★★

  • Waitress

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½