RSS feed for Seph13
  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • McMillion$

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Outsider

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • Blood Machines

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • 1BR

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Room

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Bliss

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Wandering Earth

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Serenity

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Fare

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The VelociPastor

    ★½

  • Bad Times at the El Royale