RSS feed for Seph13

Seph13 has logged 17 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fare

The Fare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nine Dead

Nine Dead

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry