• Eye Candy

    ★★★★★

  • The Devil Must Drown!

    ★★★★★

  • Ways for An Artist to Die

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • All Together Now

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • Roped

    ★½

  • Extraction

    ★★

  • The Lost Husband

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • The Night Clerk

  • Lost Girls

    ★★

  • A Fall from Grace

    ★½

  • Holiday in the Wild

    ★★½

  • Code 8

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Santa Girl

    ½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Secret Obsession

  • Parasite

  • The Last Summer

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Back of the Net

    ★★★

  • The Silence

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Close

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★★

  • Christmas with a View

    ★½

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Not Cinderella's Type

  • My Perfect Romance

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Forever My Girl

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Christmas in the Heartland

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Tribes of Palos Verdes

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • The Circle

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★