serchs has logged 59 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
They Are All Dead

They Are All Dead

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stockholm

Stockholm

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fermat's Room

Fermat's Room

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★
Read the review Edit this entry