Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
M3GAN

M3GAN

2022
×
★½
Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Troll

Troll

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Box

Black Box

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
25
David Wants to Fly

David Wants to Fly

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chernobyl: The Lost Tapes

Chernobyl: The Lost Tapes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Edit this entry  
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry