Sort by
  • Rudder of Destiny

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★

  • Meu Nome é Gal

    ★★

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★½

  • Sly

    ★★

  • When Evil Lurks

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Nosso Sonho

    ★★½

  • Toll

    ★★★

  • The Men's Silence

    ★★½

  • The Killer

    ★★½

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • The Equalizer 3

    ★★★

  • Aurora

    ★★★½

  • Eu, Tibano

    ★½

  • The Accident

    ★★★

  • Ripped

    ★★

  • Concorso Internazionale

    ★★★

  • Mussum: O Filmis

    ★★

  • Carcinization

    ★★½

  • Livra-me

    ★★½

  • Flora

  • Meu Nome É Leco

    ★½

  • Angela

  • Tempos de Barbárie – Ato I: Terapia de Vingança

  • Os Féders Vão Dormir

    ★½

  • Tremendo Trovão

    ★★★

  • As Ondas

    ★★

  • Fiar O Vento

    ★★

  • Sabão Líquido

    ★★★

  • O Tempo

    ★★

  • Colapso Terra Em Chamas

    ★★★

  • Centenário da Minha Bisa

    ★★★

  • Fitoterapia

    ★½

  • Aunt Virginia

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • The Superfantastic Story of Balão

    ★★½

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Extraction 2

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • May December

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Monster

    ★★★½

  • Nelson Pereira dos Santos – A Life of Cinema

    ★★½

  • Strange Way of Life

    ★★

  • Luminárias

    ★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★½

  • Ghosted

    ★★½

  • Antunes Filho, do Coração para o Olho

    ★★★

  • Amor Irreal

    ★★½

  • Histórias de Catharina Paulsen: O Café

    ★★

  • Numbskull

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Spinning Gold

    ★★

  • Dead Enders

    ★★★

  • The Crime Is Mine

    ★★

  • Scream VI

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Bond

    ★★

  • Afire

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★