Sort by

Sérgio has logged 73 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
O Viajante

O Viajante

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miramar

Miramar

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mandarin

The Mandarin

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How Nice to See You Alive

How Nice to See You Alive

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Better Days Ahead

Better Days Ahead

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scent of Gardenias

Scent of Gardenias

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
O Vigilante

O Vigilante

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Party

Party

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Corpo em Delito

Corpo em Delito

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Natal da Portela

Natal da Portela

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Savage Capitalism

Savage Capitalism

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Short Journeys into the Night

Short Journeys into the Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
XAR - Obsidian Dream

XAR - Obsidian Dream

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Solmatalua

Solmatalua

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Queers Wanted

Black Queers Wanted

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Book of Delights

The Book of Delights

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Club of Angels

The Club of Angels

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cowboys and Angels

Cowboys and Angels

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
Não Vim No Mundo Para Ser Pedra

Não Vim No Mundo Para Ser Pedra

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Na Estrada Sem Fim Há Lampejos de Esplendor

Na Estrada Sem Fim Há Lampejos de Esplendor

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Mutirão - O Filme

Mutirão - O Filme

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Neon Phantom

Neon Phantom

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Eu Te Amo é no Sol

Eu Te Amo é no Sol

2022
×
★★
Edit this entry  
25
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
11 Minutes

11 Minutes

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Yards

The Yards

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Curupira and the Machine of the Destiny

Curupira and the Machine of the Destiny

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
After Eight... Forever

After Eight... Forever

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suburban Angels

Suburban Angels

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angels of the Night

Angels of the Night

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maria da Luz

Maria da Luz

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
Diversões Solitárias

Diversões Solitárias

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
Disaster Movie

Disaster Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Movie Dementia

Movie Dementia

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds

The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Curió

Curió

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Chants from a Holy Book

Chants from a Holy Book

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dream's Not Over

The Dream's Not Over

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Memories of Prison

Memories of Prison

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Escasso

Escasso

2022
×
★★½
Edit this entry