RSS feed for SergioB

SergioB has logged 35 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Son's Room

The Son's Room

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Closeness

Closeness

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
M

M

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Infidel

The Infidel

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
May God Save Us

May God Save Us

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
May God Save Us

May God Save Us

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Few Best Men

A Few Best Men

2011
×
★★
Edit this entry  
07
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★
Edit this entry  
02
In the House

In the House

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Forest of Bliss

Forest of Bliss

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Correspondências

Correspondências

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rara

Rara

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fedora

Fedora

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
Damage

Damage

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Barbarian Invasions

The Barbarian Invasions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wheelchair

The Wheelchair

1960
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Son of Joseph

The Son of Joseph

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Leo es Pardo

Leo es Pardo

1976
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ai Weiwei: Never Sorry

Ai Weiwei: Never Sorry

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Edit this entry