• The Irishman

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★½

  • A Dog Called Money

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Swimming with Men

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Leto

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Black Tide

    ★★

  • Touch Me Not

    ★★★★½

  • L'Animale

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Pity

    ★★½

  • Wonder

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Giant

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Bomb Scared

    ★★★

  • Holy Camp!

    ★★★½

  • The Motive

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • The Wild Boys

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Lots of Kids, a Monkey and a Castle

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Have a Nice Day

    ★★★½

  • The Party

    ★★★

  • Two Irenes

    ★★★½

  • Skins

    ★★★½

  • So Long Enthusiasm

    ★★★

  • The Bar

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½