Sort by

Sergio has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★
Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Youth

Youth

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★½
Edit this entry  
22
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Vampires of Poverty

The Vampires of Poverty

1977
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
Two Irenes

Two Irenes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Under the Sand

Under the Sand

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
★★½
Edit this entry  
11
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★½
Edit this entry  
28
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Perfect Day

A Perfect Day

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shaven

Shaven

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★½
Edit this entry