• Neymar: The Perfect Chaos

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • The Power of the Dog

  • How to Become a Tyrant

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • The Night House

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★★

  • Müslüm

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hadi Be Oğlum

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Mortal World

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Ayla: The Daughter of War

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Passengers

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Sour Apples

  • Split

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • The Purge: Election Year

    ★★½

  • Me Before You

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • 61 Days

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★