Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Terim

Terim

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Types of People

Two Types of People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Chaos Class

The Chaos Class

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
04
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Vasfiye Is Her Name

Vasfiye Is Her Name

1985
×
★★★
Edit this entry  
04
Transit

Transit

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Coming Soon

Coming Soon

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Serial Cook

Serial Cook

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hayatımın Kadınısın

Hayatımın Kadınısın

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Envy

Envy

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Our Grand Despair

Our Grand Despair

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Future Lasts Forever

Future Lasts Forever

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ships

Ships

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Elegy

Elegy

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Arab Blues

Arab Blues

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Lover

The Lover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Love and Revolution

Love and Revolution

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Malina

Malina

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret of the Grain

The Secret of the Grain

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scarred Hearts

Scarred Hearts

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
More Than a Miracle

More Than a Miracle

1967
×
★★★
Edit this entry  
25
The Other Side

The Other Side

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Belle Indifference

La Belle Indifference

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry