Sort by

Servus_Man has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Razorback

Razorback

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kaiserschmarrndrama

Kaiserschmarrndrama

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry