Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Men

Men

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dashcam

Dashcam

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Divines

Divines

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halftime

Halftime

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baloney

Baloney

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Brave Little Toaster

The Brave Little Toaster

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hatching

Hatching

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Ones

The Worst Ones

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shut In

Shut In

2022
×
★★
Edit this entry  
18
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry