Sort by

Seth has logged 369 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Nona

Nona

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Patrick

Patrick

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Claus Family 2

The Claus Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blush

Blush

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Starling

The Starling

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry