• George Carlin's American Dream

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Dual

    ½

  • The House

    ★★½

  • Me and The Matrix

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Together

  • The Shrink Next Door

  • Finch

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Nightbooks

    ★★★½

  • My Son

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Bones

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★½

  • Happening

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★½