Sort by

Seth Feinberg has logged 698 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Death

Death

2008
×
Edit this entry  
30
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Davey Jones' Locker

Davey Jones' Locker

1900
×
Edit this entry  
29
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
From a Night Porter's Point of View

From a Night Porter's Point of View

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shrink Next Door

The Shrink Next Door

2021
×
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escrime

Escrime

1890
×
Edit this entry  
07
Entrance to the Grand Burial Chamber

Entrance to the Grand Burial Chamber

2017
×
Edit this entry  
06
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Dreamer

The Dreamer

2012
×
Edit this entry  
04
Too Much Cendi

Too Much Cendi

2012
×
Edit this entry  
04
Trey (Interlude)

Trey (Interlude)

2012
×
Edit this entry  
04
A City of Children

A City of Children

2012
×
Edit this entry  
03
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Together

Together

2021
×
Edit this entry  
21
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry