Sort by

Seth Feinberg has logged 72 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Disintegration 93-96

Disintegration 93-96

2017
×
Edit this entry  
31
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1902
×
Read the review Edit this entry  
31
Slate

Slate

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
If God Is Willing and da Creek Don't Rise

If God Is Willing and da Creek Don't Rise

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Bird Shit

Bird Shit

2013
×
Edit this entry  
28
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Django

Django

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Belly

Belly

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Many Thousands Gone

Many Thousands Gone

2015
×
Edit this entry  
14
The Labyrinth 1.0

The Labyrinth 1.0

2017
×
Edit this entry  
14
Moving

Moving

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Hella Trees

Hella Trees

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fireworks

Fireworks

2004
×
Edit this entry  
10
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Pecan Pie

Pecan Pie

2003
×
Edit this entry  
10
One Day...

One Day...

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Val

Val

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
MutantLand

MutantLand

2010
×
Edit this entry  
07
Boxing

Boxing

1892
×
Edit this entry  
07
The Box

The Box

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
Edit this entry  
06
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry  
06
The

The "Put that thing back where it came from, or so help me!" Musical

2001
×
Edit this entry  
06
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
Edit this entry