Sort by

Seth has logged 33 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski 2

The Big Lebowski 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Major League

Major League

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Juice

Juice

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry