Sort by

Steve G has logged 42 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Despair

Despair

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hidden Agenda

Hidden Agenda

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cropsey

Cropsey

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Standing in the Shadows of Love

Standing in the Shadows of Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

2003
×
Edit this entry  
18
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
George Carlin: Jammin' in New York

George Carlin: Jammin' in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Went Down

I Went Down

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
4bia

4bia

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Intacto

Intacto

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Hired a Contract Killer

I Hired a Contract Killer

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Forest

The Forest

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Hold Up

Hold Up

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black's Game

Black's Game

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry