Steve G has logged 97 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kin

Kin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Control

Control

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Little Big Man

Little Big Man

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Comes a Horseman

Comes a Horseman

1978
×
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pursuit of Happiness

The Pursuit of Happiness

1971
×
Read the review Edit this entry  
26
Demon House

Demon House

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Disaster Preparedness

Disaster Preparedness

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Feel Stupid

I Feel Stupid

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Story

Love Story

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Furie

Furie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beats

Beats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am a Camera

I Am a Camera

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fanny Pack

Fanny Pack

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Galveston

Galveston

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Birthday Present

The Birthday Present

1957
×
Read the review Edit this entry  
20
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pearl Was Here

Pearl Was Here

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleeping Car To Trieste

Sleeping Car To Trieste

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Square

The Square

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Bottle

Bottle

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Día de los muertos

Día de los muertos

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maria

Maria

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
So You've Grown Attached

So You've Grown Attached

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hypebeasts

Hypebeasts

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Party

The Party

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Footsteps in the Fog

Footsteps in the Fog

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Revolt

Revolt

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
AWOL

AWOL

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
The Hurricane

The Hurricane

1937
×
Read the review Edit this entry  
16
Street Corner

Street Corner

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gamer

Gamer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stage Two

Stage Two

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Brilliant Career

My Brilliant Career

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry