Steve G has logged 95 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Question of Silence

A Question of Silence

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wajib

Wajib

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maudie

Maudie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Body

Body

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elena

Elena

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Reunion

The Reunion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aurora

Aurora

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
Read the review Edit this entry  
26
Western

Western

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fortress

Fortress

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lesson

The Lesson

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daisies

Daisies

1966
×
Read the review Edit this entry  
25
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Watchtower

Watchtower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pacíficum

Pacíficum

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Capernaum

Capernaum

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Macon County Line

Macon County Line

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baden Baden

Baden Baden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Painters Painting

Painters Painting

1973
×
Read the review Edit this entry  
19
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Late Show

The Late Show

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alex in Wonderland

Alex in Wonderland

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ryan Hamilton: Happy Face

Ryan Hamilton: Happy Face

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Junior Bonner

Junior Bonner

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry