Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

    ★★★

  • Creed III

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Brazil 2002: The Real Story

    ★★★½

  • Breaking Myths

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Corsage

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Line Goes Up - The Problem With NFTs

    ★★★★

  • Mars One

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Lunch Break

    ★★★★

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali

    ★★½

  • North Terminal

    ★★★½

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★