RSS feed for felipe

felipe has logged 141 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Outside In

Outside In

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
What's My Name: Muhammad Ali

What's My Name: Muhammad Ali

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Classic Albums: Fleetwood Mac - Rumours

Classic Albums: Fleetwood Mac - Rumours

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Angels' Share

The Angels' Share

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Edit this entry