• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Game Night

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Mummy

  • Wonder Woman

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Passengers

    ★½

  • Hidden Figures

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • The Accountant

    ★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★

  • Sing

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★

  • Jason Bourne

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ½