• Young Plato

    ★★★★

  • Coextinction

    ★★★

  • Returning Home

    ★★★

  • Bootlegger

    ★★★★

  • Portraits from a Fire

    ★★★

  • Albedo

    ★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Survivor

    ★★

  • Wochiigii lo: End of the Peace

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★

  • Benediction

    ★★★★

  • Oscar Peterson: Black + White

    ★★

  • Honour to Senator Murray Sinclair

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★

  • Du som er i himlen

    ★★★★

  • Scarborough

    ★★★★

  • Huda's Salon

    ★★★

  • Good Madam

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Zalava

    ★★★★

  • Learn to Swim

    ★★

  • The Boathouse

    ★★★

  • The Odd-Job Men

    ★★★★

  • A Tale of Love and Desire

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★

  • The Loneliest Whale: The Search for 52

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★★★

  • A Radiant Girl

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • The Gravedigger’s Wife

    ★★★★

  • Scenes from an Empty Church

    ★★★★

  • Fathom

    ★★★

  • Explant

    ★★★★

  • Miguel's War

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Stop-Zemlia

    ★★★★

  • Aloners

    ★★★

  • Kímmapiiyipitssini: The Meaning of Empathy

    ★★★★★

  • One of Ours

    ★★★★

  • Daughter of a Lost Bird

    ★★★★

  • My Place is Here

    ★★★

  • 1970

    ★★★★

  • Way Beyond

    ★★★

  • Chasing Childhood

    ★★★

  • Who We Are: A Chronicle of Racism in America

    ★★★★

  • Boy Meets Boy

    ★★★★

  • Everything in the End

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • North by Current

    ★★★★

  • Brother's Keeper

    ★★★★

  • Night Raiders

    ★★★

  • We

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Archipelago

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Captains of Za'atari

    ★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Mayday

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Writing with Fire

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • R#J