Sort by

Seventh Row has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Young Plato

Young Plato

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lodger

The Lodger

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Margaux Hartmann

Margaux Hartmann

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boathouse

The Boathouse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Albedo

Albedo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portraits from a Fire

Portraits from a Fire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bootlegger

Bootlegger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coextinction

Coextinction

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Returning Home

Returning Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wochiigii lo: End of the Peace

Wochiigii lo: End of the Peace

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Film About a Father Who

Film About a Father Who

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Tale of Love and Desire

A Tale of Love and Desire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Of The Right Whales

Last Of The Right Whales

×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zalava

Zalava

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Huda's Salon

Huda's Salon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honour to Senator Murray Sinclair

Honour to Senator Murray Sinclair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hill Where Lionesses Roar

The Hill Where Lionesses Roar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Madam

Good Madam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gravedigger’s Wife

The Gravedigger’s Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Du som er i himlen

Du som er i himlen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Learn to Swim

Learn to Swim

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Oscar Peterson: Black + White

Oscar Peterson: Black + White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scarborough

Scarborough

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aloners

Aloners

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Odd-Job Men

The Odd-Job Men

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nadia, Butterfly

Nadia, Butterfly

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fake Tattoos

Fake Tattoos

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry