RSS feed for Harrison

Harrison has logged 35 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Director's Cut

Director's Cut

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry