• The Northman

    ★★★

  • In Good Hands

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Hating Game

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

  • Encanto

    ★★★

  • Maid

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Nine Perfect Strangers

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★½

  • Memoria

  • In Front of Your Face

    ★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½