• Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shirley

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Woman at War

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • LA 92

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Songs My Brothers Taught Me

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Tomboy

    ★★★★★

  • Easy A

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★