• Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Something in the Dirt

  • Nanny

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★½

  • Dual

    ★★

  • Master

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★

  • Squid Game

    ½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Demonic

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • The Cursed

    ★★★½

  • Midnight in the Switchgrass

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★★★

  • Dinosaur Hotel

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Friends: The Reunion

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Seance

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Gaia

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Coronavirus Conspiracy

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • WandaVision

    ½

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Bobbleheads: The Movie

    ½