Enzo has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We All Loved Each Other So Much

We All Loved Each Other So Much

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ritual in Transfigured Time

Ritual in Transfigured Time

1946
×
★★★★
Edit this entry  
16
GUO4

GUO4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Queen of Sheba Meets the Atom Man

The Queen of Sheba Meets the Atom Man

1963
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Courier

The Courier

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Telephone Book

The Telephone Book

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Curry and Pepper

Curry and Pepper

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Edit this entry  
07
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hey There!

Hey There!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Loft

Loft

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kung Fu Jungle

Kung Fu Jungle

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
I Still Hide to Smoke

I Still Hide to Smoke

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry