• Orphan: First Kill

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • Umma

    ★★

  • Pieces of Her

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Business Proposal

    ★★★★

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • Master

    ★★★

  • Brazen

    ½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Mother/Android

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • More Than Blue

    ★½

  • Hellbound

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • My Name

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Belle

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Youth of May

    ★★★★★

  • LINK CLICK

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Ride or Die

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • The Sadness

    ★★★½

  • Sweet Home

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Spell

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ½

  • Extracurricular

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Classic Again

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★