• The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Last Duel

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Voyeurs

  • Reminiscence

  • They Were Ten

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • More the Merrier

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Old

    ★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Tomorrow War

  • Two

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Dark Web: Cicada 3301

    ★★

  • Black Box

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • The Vault

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Below Zero

    ★½

  • The Serpent

    ★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Christmas Crossfire

    ★★

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • Mank

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★½

  • Seized

    ★★★

  • Fatman

    ★½

  • Hubie Halloween

  • Vanguard

    ★★

  • The Investigation

    ★★★½

  • The Scary House

    ★★½

  • Sörensen's Fear

    ★★½

  • Coven

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Come True

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½