Sort by

Sean has logged 600 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Outrage Coda

Outrage Coda

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tetro

Tetro

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Life of Jesus

The Life of Jesus

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
18
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
NWR

NWR

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bob Dylan Hates Me

Bob Dylan Hates Me

2016
×
★★
Edit this entry  
16
The Show About the Show

The Show About the Show

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Help Me, Eros

Help Me, Eros

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Felt Like a Kiss

It Felt Like a Kiss

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
GUO4

GUO4

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Androids Dream

Androids Dream

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
To Render A Life

To Render A Life

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Edit this entry  
02
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Face

Face

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Club

The Club

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Man 2: Return of the Dead Man

The Dead Man 2: Return of the Dead Man

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night Awake

Night Awake

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
N:O:T:H:I:N:G

N:O:T:H:I:N:G

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry