Sean has logged 51 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
26
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★★
Edit this entry  
22
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The River

The River

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
And the Band Played On

And the Band Played On

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Meetings and a Funeral

Two Meetings and a Funeral

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
14
Life Lessons

Life Lessons

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Solar Syokoy

Solar Syokoy

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Can & Slippers

Can & Slippers

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Our Daily Bread

Our Daily Bread

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christopher Doyle: Filming in the Neon World

Christopher Doyle: Filming in the Neon World

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Muscle

Muscle

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rock

The Rock

1996
×
★★
Edit this entry  
06
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cube

Cube

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Outrage Beyond

Outrage Beyond

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry