Stefan has logged 127 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Best of All Worlds

The Best of All Worlds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry