• The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Kaagaz

    ★★★★

  • Ludo

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • Tenet

    ★★★★

  • Lootcase

    ★★★

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Sky Is Pink

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Super 30

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Kabir Singh

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Article 15

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Badhaai Ho

    ★★★½

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★★

  • Gold

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sanju

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tiger Zinda Hai

    ★★★

  • Fukrey Returns

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Shubh Mangal Saavdhan

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★