• The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The In Between

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Wannabes

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Indigo Child

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Savior for Sale

    ★★★½

  • Free Fall

    ★★★½

  • Snake oil

    ★★★★

  • Les Damnés de la Commune

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Bitch

    ★★★½

  • En formation

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Long Toast

  • The Criminals

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Trump face au FBI

    ★★★½

  • La Fabrique du Mensonge : Les fake news au pouvoir

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Donnie Mountain

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Morning

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Black Snot & Golden Squares

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Monopoly of Violence

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Not a Word

    ★★★★

  • Marcel

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Guest

    ★★★

  • Don't Peek

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Trumpet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Appointment

    ★★★

  • Kissed

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½