Sort by

shahbakht has logged 305 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Russia House

The Russia House

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Peter's Friends

Peter's Friends

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Primary Colors

Primary Colors

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry