• Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Roy Wood Jr.: Imperfect Messenger

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Trollhunters: Rise Of The Titans

    ★★½

  • Belle

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Vir Das: Outside in - The Lockdown Special

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Sam Morril: Up on the Roof

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Sassy Justice

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Batman: Death in the Family

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

    ★★½

  • Wizards: Tales of Arcadia

    ★★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★