Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Inu-oh

Inu-oh

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
Edit this entry  
10
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★½
Edit this entry  
10
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
07
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Offer

The Offer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nikki Glaser: Good Clean Filth

Nikki Glaser: Good Clean Filth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Dave Chappelle: What's in a Name?

Dave Chappelle: What's in a Name?

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
South Park: The Gauntlet

South Park: The Gauntlet

2000
×
Edit this entry  
20
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★½
Edit this entry  
10
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
06
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Modern Problems

Modern Problems

1981
×
★★
Edit this entry  
02
Digimon Adventure tri. Part 2: Determination

Digimon Adventure tri. Part 2: Determination

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
28
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★
Edit this entry  
27
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Home

Home

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Pete Davidson Presents: The Best Friends

Pete Davidson Presents: The Best Friends

2022
×
★★
Edit this entry  
22
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★★½
Edit this entry  
20
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Critical Condition

Critical Condition

1987
×
★★½
Edit this entry  
20
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Diner

Diner

1982
×
★★★½
Edit this entry